71 306 76 01
ul. Krystyny i Mariana Barskich 29/, 54-115 Wrocław
nfz Przejdź do strony centrum Pobierz wyniki

Poradnia urologii dziecięcej

Urolog dziecięcy diagnozuje i leczy choroby oraz wady układu moczowo-płciowego u dzieci od pierwszych dni życia, do osiągnięcia pełnoletności.

Wizyta urologiczna jest konieczna, jeśli dziecko skarży się na ból w podbrzuszu lub okolicach nerek, jeśli w moczu pojawiły się ślady krwi lub dziecko często zapada na infekcje układu moczowo-płciowego,gdy zaobserwujemy że kostki, nadgarstki, powieki są opuchnięte, a dziecko wydala niewielkie ilości moczu.

Zakażenie układu moczowego jest drugą pod względem zapadalności po infekcjach układu oddechowego chorobą wieku dziecięcego.
Ze względu na niecharakterystyczne i często nietypowe objawy rozpoznanie zakażenia układu moczowego u dziecka może okazać się bardzo trudne.
U małych dzieci i niemowląt manifestują się zazwyczaj objawy ogólne, takie jak : gorączka, niepokój, wymioty, przyjmowanie małej ilości pokarmu, biegunka, odwodnienie.
U starszych dzieci może pojawić się częstomocz lub popuszczanie moczu, mogą skarżyć się na bóle w okolicy podbrzusza lub okolicach nerek. Dlatego zawsze, kiedy dziecko gorączkuje z niewyjaśnionego powodu należy wykonać badanie ogólne i posiew moczu.

Postępowanie diagnostyczne jest bardzo ważne, gdyż za zakażeniem układu moczowego może ukrywać się wada układu moczowego lub zaburzenia czynności pęcherza, które nie zdiagnozowane i nie leczone mogą prowadzić do uszkodzenia i niewydolności nerek.

W Mama i Ja konsultacje urologiczne oraz badanie urodynamiczne wykonuje dr n.med.Jolanta Rysiakiewicz, specjalista urologii dziecięcej. Z uwagi na specjaistyczne przygotowanie gabinetu  - konsultacje i badania odbywają sie w placówce przy ul. Barskich 29
Zakres diagnostyki obejmuje :
- choroby układu moczowego u dzieci
- zaburzenia oddawania moczu, w tym częstomocz, moczenie nocne i dzienne u dzieci
- schorzenia zewnętrznych narządów płciowych ( wnętrostwo, wodniaki, stulejki i inne patologie napletka, sklejenie warg sromowych, itp.)

 

Jak dojechać

Filia Centrum Zdrowia Mama i Ja
Podstawowa Opieka Zdrowotna
  Krystyny i Mariana Barskich 29
54-115 Wrocław

Godziny otwarcia:

pon - pt: 9:00-18:00
T:  71 3067601

  rejestracja@centrummamaija.pl

 

Centrum Zdrowia Mama i Ja
Specjalistyczne poradnie ginekologiczno-położnicze
  Rajska 71
54-028 Wrocław

Godziny otwarcia:

pon - pt: 8:00-21:30
T: 71 3067600 (specjalistyka)
T: 71 3067602 (ginekologia)

  rejestracja@centrummamaija.pl
Szybki kontakt
Wpisz swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy, a my skontaktujemy się z Tobą