71 306 76 01
ul. Krystyny i Mariana Barskich 29/, 54-115 Wrocław
nfz Przejdź do strony centrum Pobierz wyniki

Wizyty osobiste i Teleporady dla dorosłych

Lekarz medycyny rodzinnej to specjalista, pod opieką którego znajdują się osoby dorosłe , a także dzieci. Jego głównym zadaniem jest zajmowanie się statystycznie najczęstszymi jednostkami chorobowymi w zakresie, który nie wymaga konsultacji specjalistycznej. Lekarz rodzinny zadba o to, aby skomplikowane przypadki, wymagające odpowiednich narzędzi diagnostycznych lub terapeutycznych, trafiały do lekarzy specjalistów lub szpitali.
Głównym zadaniem lekarza medycyny rodzinnej w POZ jest koordynowanie opieki zdrowotnej pacjenta, porządkowanie i organizowanie jego  drogi leczenia i profilaktyki.
Ważnym aspektem pracy lekarza rodzinnego jest profilaktyka i promowanie zdrowego stylu życia pacjentów. 

W naszej placówce osoba dorosła może skorzystać z wizyty osobistej u lekarza POZ oraz z Teleporady.

Wizyty osobiste:

 • Pacjent powinien pojawić się w  przychodni o czasie bezpośrednio poprzedzającym umówiony termin i potwierdzić w rejestracji centrum przyjście. Rejestratorka potwierdzi w programie przyjście pacjenta i wówczas lekarz będzie mógł zaprosic pacjenta do gabinetu. Nie wskazane jest pojawianie się w przychodni więcej niz 10 minut przed wyznaczoną godziną.
 • Podczas całego pobytu na terenie przychodni należy mieć zasłonięte usta oraz nos.
 • Przy wejściu do placówki umieszczony jest dystrybutor płynu do dezynfekcj. Wchodząc na teren przychodni pacjent ma obowiązek zdezynfekować ręce.
 • Po zakończeniu wizyty, pacjent bez zbędnej zwłoki powinien opuścic teren przychodni.

Teleporady:

 • Teleporady są udzielane w formie porady telefonicznej.
 • W procesie rejestracji pacjent uzyskuje informację o przedziale czasowym w jakim odbędzie się Teleporada. W określonym czasie pacjent powinien oczekiwać na połączenie z przychodni.
 • W przypadku trzykrotnego nieodebrania połączeń wykonanych w odstepie 15 minut teleporada zostaje anulowana. W przypadku rezygnacji z Teleporady lub braku możności odebrania połączenia, pacjent zobowiazany jest do wcześniejszego odwołania wizyty lub przełozenia jej na inny termin.
 • Jeśli pacjent dysponuje dokumentacją medyczną (np. wyniki badań, zdjęcia miejsc zajętych chorobowo) proszony jest o wcześniejsze przesłanie w wersji elektronicznej na adres : teleporady@centrummamaija.pl . Taka dokumentacja może być przydatna w procesie diagnostyczno-leczniczym. 

Ważne informacje:

 • Wszystkie recepty, skierowania i zlecenia wystawiane są w formie elektronicznej. Pacjent otrzymuje 4-ro cyfrowy kod niezbędny do realizacji dokumentu przy pomocy wiadomości SMS lub e-mail z Internetowego Konta Pacjenta (jeśli wcześniej aktywował funkcję powiadomień) . Pacjenci Mama i Ja otrzymują także SMS z kodem bezpośrednio z naszej przychodni za pomocą systemu SMS API.
 • Jeżeli pacjent wymaga stałego stosowania produktu leczniczego ,a informacje dotyczące przyczyny jego stosowania są zawarte w dokumentacji medycznej, wówczas możliwe jest wystawienie recepty bez konieczności wizyty osobistej. Pacjent powinien zgłosić potrzebę kontynuacji leczenia w taki sm sposób jak przy rejestracji lub drogą mailową  na adres : rejestracja@centrummamaija.pl . Pacjent ma obowiązek odpowiednio wcześniej wystąpić z wnioskiem o receptę, zamówienia są realizowane według kolejnosci zgłoszeń.      
 • Przypominamy, że lekarz POZ może wystawić receptę na kontynuację wcześniej zaleconych leków, o ile lekarz specjalista wystawi odpowiedni dokument informujący lekarza POZ o konieczności przyjmowania przez pacjenta danego leku na stałe.
 • Przychodnia POZ nie wystawia skierowań na badania laboratoryjne lub diagnostyczne na polecenie innego lekarza. Każde dodatkowe badanie, które wymagane jest w poradni specjalistycznej powinno być zlecone przez specjalistę.
 • Zwolnienia lekarskie są wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej i są przekazywane bezpośrednio do ZUS w momencie wystawienia.

Jak dojechać

Filia Centrum Zdrowia Mama i Ja
Podstawowa Opieka Zdrowotna
  Krystyny i Mariana Barskich 29
54-115 Wrocław

Godziny otwarcia:

pon - pt: 9:00-18:00
T:  71 3067601

  rejestracja@centrummamaija.pl

 

Centrum Zdrowia Mama i Ja
Specjalistyczne poradnie ginekologiczno-położnicze
  Rajska 71
54-028 Wrocław

Godziny otwarcia:

pon - pt: 8:00-21:30
T: 71 3067600 (specjalistyka)
T: 71 3067602 (ginekologia)

  rejestracja@centrummamaija.pl
Szybki kontakt
Wpisz swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy, a my skontaktujemy się z Tobą